• IQ olympiáda - postup na celoslovenské kolo

• Dňa 14.5.2024 sa uskutočnilo Regionálne kolo IQ olympiády, na ktorom našu školu veľmi úspešne reprezentovala Martina Čakyová. Maťka výborne zvládla všetky úlohy a postúpila do celoslovenského kola IQ olympiády, teda patrí medzi 60 najmúdrejších hlavičiek Slovenska.

V regionálnom kole súťažilo 80 najlepších riešiteľov regiónu Východ – spolu Prešovského a Košického kraja. Žiaci súťažili v priestoroch Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v posluchárni M5. Súťaž mala viacero častí a čiastkových testov preverujúcich rôzne oblasti myslenia detí. Vyhodnotenie prebiehalo v historickej aule Rektorátu UPJŠ. Súťažiacim sa prihovorili a ceny odovzdali p. Daniela Metesová z organizácie MENSA a dekan Prírodovedeckej fakulty Doc. RNDr. Roman Soták, PhD.

Gratulujeme a prajeme veľa úspechov v celoslovenskom kole!

• Školské kolo IQ olympiády

• IQ OLYMPIÁDA

IQ olympiáda je súťaž určená pre všetkých žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ, resp. primy až kvarty osemročných gymnázií. Nepreveruje „naučené“ vedomosti, ale najmä schopnosť logicky uvažovať, kombinovať, čítať s porozumením, riešiť hádanky, rébusy, hlavolamy, sústrediť sa.

Školské kolo IQ olympiády prebiehalo v týždni od 15.4.2024 do 21.4.2024. Celkovo sa na Slovensku zapojilo do súťaže 11 314 riešiteľov. V našej škole našlo odvahu zapojiť sa do súťaže 45 detí z 5. – 9.ročníka.

Z nich boli najúspešnejšie dve dievčatá - Laura Sitiariková, 9.CMartina Čakyová, 8.C, ktoré boli lepšie ako 97,08% žiakov Slovenska. Na ďalších miestach sa umiestnili Šimon Gončár, 8.C, Ján Kováč, 8.C, Tatsiana Kurbat, 8.B, Patrícia Čakyová, 8.C, Largo Kočiš, 5.A, Teo Hvila, 6.B, Filip Džodla, 8.C, Mia Mayer, 7.B, Oliver Hrivnák, 6.A. Všetci súťažiaci si zaslúžia pochvalu a aj blahoželanie, pretože našli odvahu skúsiť túto súťaž a preveriť svoje schopnosti, vedomosti. Gratulujeme.

Výsledky si každý súťažiaci môže skontrolovať na stránke IQ olympiády po prihlásení v časti Výsledky.

• Školský e-shop

• Školský e-shop znovu otvorený!

Aj tento rok máme pre Vás skvelú správu. Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia plnú mikín, tričiek, ruksakov, čapíc a ďalších kúskov so školským logom, o ktorom ste sami rozhodli svojím hlasovaním. E-shop je znovu otvorený a tentokrát s nižšími cenami pri väčšine produktov! Ponuku nájdete na tomto linku: https://www.kraloveskoly.cz/1zspp/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 28.5.