Naše úspechy v školských súťažiach

• 2020/2021

• Prvou súťažou v tomto školskom roku bola Technická olympiáda. Úspešne nás reprezentoval Adam Janovský zo 6.C, ktorý obsadil 4. miesto v okresnom kole a dvojica Matúš Farkaš a Jakub Šomšák z 8.A triedy, ktorí obsadili 3. miesto v okresnom kole.

V Olympiáde anglického jazyka nás v okresnom kole úspešne reprezentovala Alexandra Leščinská z 8.B triedy. V anglickom jazyku tiež vyniká Vivien Vitková zo 6.A triedy, ktorá sa zúčastnila súťaže „Project competition“.

V Matematickej olympiáde nás v okresnom kole z piatakov úspešne reprezentovali Matúš Mihók a Alica Blašková. Matúš Mihók obsadil 1. miesto.

Zo šiesteho ročníka to boli Kristína Turlíková a Timotej Duda – obaja boli úspešnými riešiteľmi okresného kola.

Krásne 3. miesto v okresnom kole vybojovala tiež Júlia Škrabová z 8.A triedy.

Michal Rečičár z 9.A  bol úspešným riešiteľom okresného aj krajského kola Matematickej olympiády.

Fyzika v tomto školskom roku zaujala siedmakov Damiána Šoltysa a Zuzku Kukoľovú – obaja boli úspešnými riešiteľmi okresného kola Archimediády.

Ďalšia prírodovedná súťaž, v ktorej bojovali aj naši žiaci, bola Biologická olympiáda. Siedmaci Jaroslav Hudzík a Ján Michaliček nás úspešne reprezentovali v okresnom kole.

Aj v tomto školskom roku sa naši žiaci zapojili do korešpondenčnej súťaže Maksík a Maks. Náročné matematické úlohy riešilo 31 žiakov 1. stupňa a 4 žiaci 2. stupňa. Úspešnými riešiteľmi bolo  10 žiakov 1. stupňa. Titul Maksifrajer sa podarilo získať Adamovi Kučerovi z 5. A triedy.

Ani v tomto školskom roku sme nevynechali súťaž Matematický klokan. V tejto súťaži bojovalo 79 žiakov 1. stupňa a 19 žiakov 2. stupňa. Medzi 20 percent najúspešnejších riešiteľov sa zaradili Peter Kolárik a Adam Šutaj z 1.B triedy, Maximilián Budzák z 2.A, Richard Kriak zo 4.A, Jakub Šimo zo 4.B triedy.  Titul „Školský šampión“ získal Juraj Mikloš z 3. B triedy.

Prvýkrát v histórii Pytagoriády mali možnosť postúpiť do okresného kola všetci úspešní riešitelia školského kola. V okresnom kole sme mali úspešných 37 žiakov tretieho až ôsmeho ročníka.

Z tretiakov sa najlepšie umiestnil Juraj Mikloš z 3.B,

zo štvrtákov Jakub Skokan zo 4.B,

z našich piatakov bol najúspešnejší Matúš Mihók z 5.A,

najúspešnejšou  šiestačkou bola Nicol Magyarová zo 6.B,

siedmacké úlohy úspešne zvládla Júlia Body zo 7.C

a z ôsmeho ročníka Dianne Závacká z 8.A triedy.

V tomto školskom roku sme mali prvýkrát aj veľmi úspešného žiaka v IQ olympiáde. Krásne 2. miesto v krajskom kole a 7. miesto v celoslovenskom kole získal Michal Rečičár z 9.A triedy.

Úspešne zabojovať s iBobrom sa podarilo Danielovi Szabóovi, Timotejovi Dudovi, Sandre Olejníkovej, Nicol Magyarovej, Leovi Štrbíkovi, Kataríne Illenčíkovej a Zine Ježíkovej.