• Krajské majstrovstvá v streľbe

Krajské majstrovstvá v streľbe

04.03.2024 12:26

Počas jarných prázdnin v sobotu 2. marca 2024 sa v Prešove uskutočnili Krajské majstrovstvá v streľbe žiakov zo vzduchovej pušky. Týchto majstrovstiev sa zúčastnili aj žiaci našej školy, ktorí tam postúpili z okresných majstrovstiev. V Prešove dosiahli výorné výsledky, keď vybojovali štyri prvé miesta a jedno druhé miesto.Víťazom v kategórii starších žiakov sa stalo družstvo v zložení Samuel Kušion – 9. B, Emma Matiková – 8. A a  Damián Jaroš – 8. B a v kategórii mladších žiakov  zvíťazilo družstvo v zložení Alžbeta Dubrovčáková – 6. C, Sára Bekešová – 6. A a Terézia Staníková – 7. A . Obidve družstvá postúpili na majstrostvá Slovenskej republiky, ktoré sa uskutočnia v apríli. Okrem toho sa v kategórii starších žiakov umiestnil na prvom mieste Samuel Kušion – 9. B a v kategórii mladších žiačok sa na prvom mieste umiestnila Terézia Staníková – 7. A. Druhé miesto v kategórii starších žiačok získala Emma Matiková - 8.A. Medailistom gratulujeme a postupujúcim želáme úspechy aj na majstrovstvách Slovenska.

• Hviezdoslavov Kubín

Hviezdoslavov Kubín

08.02.2024 10:36

Dňa 18.01.2024 sa na našej škole uskutočnilo školské kolo v prednese poézie a prózy v 1. kategórii: 2. - 4. ročníka. Prišlo až 28 súťažiacich. Bola to pekná a vydarená akcia. Víťazi postupujú do obvodového kola, ktoré sa uskutoční dňa 21.02.2024 v Podtatranskej knižnici.

Mgr. Alena Praxová

• Okresné kolo a finále žiackej ligy mesta Poprad v stolnom tenise dievčat

Okresné kolo a finále žiackej ligy mesta Poprad v stolnom tenise dievčat

08.02.2024 07:56

V stredu 7.2.2024 sa naše dievčatá Viktória Ihnačáková (8.B), Tatsiana Kurbat (8.B) a Ella Štrbíková (7.C) zúčastnili okresného kola a zároveň finálového kola žiackej ligy v stolnom tenise dievčat. Dievčatá obsadili v okresnom kole 4. miesto a v rámci žiackej ligy im patrí pekné medailové 3. miesto. Dievčatám ďakujeme za reprezentáciu našej školy a blahoželáme k peknému umiestneniu.

• burza hračiek

burza hračiek

05.02.2024 11:53

V stredu 31. januára 2024 si žiaci prvého stupňa spríjemnili deň odovzdávania polročných vysvedčení na Burze hračiek a detských kníh.

Veľká telocvičňa sa dopoludnia premenila na malé trhovisko plné hračiek a kníh. Atmosféru naplnila nákupná horúčka, počas ktorej si deti  kúpili k vysvedčeniam pekné odmeny.

• Karneval

Karneval

05.02.2024 11:44

Každoročne, vo fašiangovom období, sa naša telocvičňa mení na miesto plné zábavy a tanca. Inak tomu nebolo ani v piatok 2.2., kedy sa na karnevale stretli víly, princezné, čarodejníci a rôzne nápadité masky. Deti si zasúťažili a zatancovali. Prežili čarovné popoludnie, kde nechýbala radosť, smiech a dobrá nálada.