• Poďakovanie za pomoc pre útulok

Poďakovanie za pomoc pre útulok

Cesta za domovom

Touto cestou by sme sa chceli poďakovať za pomoc pri zbierke pre zvieratá v útulku.

Zbierka sa uskutočnila v dňoch od 10.10. - do 15.10.2022. Vyzbierané veci boli odovzdané zamestnancom útulku. Teší nás, že aspoň takouto cestou sme mohli pomôcť zvieratám, ktoré to potrebujú.

Veríme, že táto zbierka nebola posledná. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

• SVETOVÝ DEŇ ZVIERAT

SVETOVÝ DEŇ ZVIERAT

Milí rodičia, žiaci, kolegovia!

Dňa 4.10. sme si pripomenuli svetový deň zvierat. Pri tejto príležitosti by sme chceli pomôcť zvieratám v útulku zbierkou vecí, ktoré sú pre útulok nevyhnutnosťou a pritom nedostatkom.

Blíži sa zima a určite sa každá pomoc zíde .

Zbierka sa uskutoční

od 06.10. do 15.10. 2022

Pomôcť môžeme : krmivom – granule, konzervy pre psov a mačky, maškrty,

deky, plachty, obliečky, uteráky, dezinfekčné prostriedky.

Veci môžete odovzdať na vrátnicu.

Vo vestibule školy budú pripravené zberné krabice.

Tie potom odovzdáme útulku CESTA ZA DOMOVOM.

Prosím NENOSIŤ periny, vankúše, matrace, molitan.

• OZNAM ŠJ

• Vážení rodičia stravníkov,

prihlasovanie nových detí na stravovanie ( budúcich prvákov a nových žiakov našej školy) v šk.roku

2022/2023 pribieha v termíne

od  22.8.2022 – 31.8.2022 v čase od 7.00 – 12.00 hod.

Tešíme sa na našich nových stravníkov.

Vaša ŠJ

• MAXI micro:bit

• V tomto školskom roku sa naša škola zapojila do grantového programu Nadácie Pontis a Telekomu. Cieľom grantového programu je sprístupniť žiakom a žiačkam druhého stupňa základných škôl a žiakom a žiačkam stredných škôl hravou, zaujímavou a interaktívnou formou svet digitálnych technológií a programovania prostredníctvom micro:bitov.

Získali sme finančné prostriedky, z ktorých sme zakúpili 20 sád Micro:bitov pre výučbu programovania žiakov, sadu na stavanie robotov, sadu obsahujúcu rôzne senzory na meranie teploty, hluku, svetelnosti, experimentálnu sadu s elektrickými obvodmi.

Šiestaci a ôsmaci sa na hodinách informatiky učili programovať Micro:bity, vytvárali jednoduché programy, hry, pripájali LED pásiky, hrali sa so zvukmi, senzormi, tlačidlami.

Cez edupage sme poslali žiakom a rodičom školy link na video o projekte.

Takisto si môžete pozrieť príspevok na TV Poprad o projekte s micro:bitmi na našej škole.

VIAC informácií nájdete v časti Micro:bit v ľavom menu.

• ENVIRÁČIK - 2.B

• My, žiaci 2. B – SVIŠTE, to vieme.. Je to škriatok, ktorý nás sprevádzal celým školským rokom. Učil nás ako chrániť a správať sa v prírode, triediť odpad, neplytvať vodou, energiou, potravinami, ako môžu byť veci viackrát užitočné, ktorí sú nepriatelia životného prostredia...

• DETSKÁ OLYMPIÁDA - Tak to skúsme bez plastu

• “Tak to skúsme bez plastu,stromy z plastu nerastú zachovajme ozajstnú,čistú a krásnu Zem.Bez plastu a keď drobci vyrastú ,zdedia po nás ozajstnú ,čistú a krásnu….”Refrén tejto piesne od Smejka a Tanculienky nás sprevádzal celým predpoludním športovo-enviromentálneho podujatia ku Dňu detí.Zapojili sa deti z celého prvého stupňa a súťažili pod dohľadom a asistenciou p.uč.Mgr.Miriam Hlinkovej a žiakov zo 6.A.Deti súťažili v mnohých zábavných disciplínach ako - ako trafiť loptu metlou do bránky,skákanie vo vreci,slalom v gumákoch,prevážanie kamaráta vo fúriku,triafanie loptičkou do pyramídy z plechoviek a mnohých iných.Na každom stanovišti po splnení športovej disciplíny žiaci dostali otázku týkajúcu sa ekologického správania sa a obdržali časť obrázku.V závere,po absolvovaní všetkých dvanástich disciplín si z častí obrázku vyskladali diplom,ktorý bol zároveň aj odmenou a získali aj sladkú odmenu.Celé dopoludnie sa nieslo nadšením pri plnení disciplín a všetci radostne súťažili a športovali.

Ďakujeme za výbornú organizáciu a konečne deň plný zábavy a bez obmedzení.