• IQ olympiáda - postup na celoslovenské kolo

• Dňa 14.5.2024 sa uskutočnilo Regionálne kolo IQ olympiády, na ktorom našu školu veľmi úspešne reprezentovala Martina Čakyová. Maťka výborne zvládla všetky úlohy a postúpila do celoslovenského kola IQ olympiády, teda patrí medzi 60 najmúdrejších hlavičiek Slovenska.

V regionálnom kole súťažilo 80 najlepších riešiteľov regiónu Východ – spolu Prešovského a Košického kraja. Žiaci súťažili v priestoroch Prírodovedeckej fakulty UPJŠ v posluchárni M5. Súťaž mala viacero častí a čiastkových testov preverujúcich rôzne oblasti myslenia detí. Vyhodnotenie prebiehalo v historickej aule Rektorátu UPJŠ. Súťažiacim sa prihovorili a ceny odovzdali p. Daniela Metesová z organizácie MENSA a dekan Prírodovedeckej fakulty Doc. RNDr. Roman Soták, PhD.

Gratulujeme a prajeme veľa úspechov v celoslovenskom kole!

• Školské kolo IQ olympiády

• IQ OLYMPIÁDA

IQ olympiáda je súťaž určená pre všetkých žiakov 5. – 9. ročníka ZŠ, resp. primy až kvarty osemročných gymnázií. Nepreveruje „naučené“ vedomosti, ale najmä schopnosť logicky uvažovať, kombinovať, čítať s porozumením, riešiť hádanky, rébusy, hlavolamy, sústrediť sa.

Školské kolo IQ olympiády prebiehalo v týždni od 15.4.2024 do 21.4.2024. Celkovo sa na Slovensku zapojilo do súťaže 11 314 riešiteľov. V našej škole našlo odvahu zapojiť sa do súťaže 45 detí z 5. – 9.ročníka.

Z nich boli najúspešnejšie dve dievčatá - Laura Sitiariková, 9.CMartina Čakyová, 8.C, ktoré boli lepšie ako 97,08% žiakov Slovenska. Na ďalších miestach sa umiestnili Šimon Gončár, 8.C, Ján Kováč, 8.C, Tatsiana Kurbat, 8.B, Patrícia Čakyová, 8.C, Largo Kočiš, 5.A, Teo Hvila, 6.B, Filip Džodla, 8.C, Mia Mayer, 7.B, Oliver Hrivnák, 6.A. Všetci súťažiaci si zaslúžia pochvalu a aj blahoželanie, pretože našli odvahu skúsiť túto súťaž a preveriť svoje schopnosti, vedomosti. Gratulujeme.

Výsledky si každý súťažiaci môže skontrolovať na stránke IQ olympiády po prihlásení v časti Výsledky.

• Školský e-shop

• Školský e-shop znovu otvorený!

Aj tento rok máme pre Vás skvelú správu. Naša škola má vlastnú voľnočasovú kolekciu oblečenia plnú mikín, tričiek, ruksakov, čapíc a ďalších kúskov so školským logom, o ktorom ste sami rozhodli svojím hlasovaním. E-shop je znovu otvorený a tentokrát s nižšími cenami pri väčšine produktov! Ponuku nájdete na tomto linku: https://www.kraloveskoly.cz/1zspp/

Objednávanie je už spustené a bude možné až do 28.5.

• Okresná strelecká liga.

• V sobotu dňa 20.4.2024 sa uskutočnilo posledné piate kolo 30. ročníka

Okresnej streleckej ligy žiakov základných škôl a osemročných gymnázií
            v streľbe zo vzduchovej pušky „O pohár riaditeľky ZŠ s MŠ Francisciho Poprad.
            V tomto ročníku súťažilo v štyroch kategóriách 44 žiakov z nášho okresu.
            Strelci z našej školy dosiahli veľmi dobré výsledky, keď vo svojej kategórii získali
            prvé miesto Samuel Kušion – 9. B a Terézia Staníková – 7. A. Druhé miesto
            obsadili Dušan Závacký – 6. C a Alžbeta Dubrovčáková – 6. C a tretie miesto vo
            svojej kategórii získala Emma Matiková – 8. A. Gratulujeme medailistom.
            Ak majú ďalší žiaci záujem rozšíriť rady strelcov na našej škole
            a zviditeľňovať našu školu dobrými výsledkami v okrese, kraji a na Slovensku,
            v mesiaci september sa môžu prihlásiť do krúžku športovej streľby.

• Majstrovstvá SR v športovej streľbe žiakov.

V piatok dňa 12.4.2024 sa uskutočnili Majstrovstvá SR v športovej streľbe
            žiakov v Detve, ma ktoré sa kvalifikovalo 6 žiakov našej školy. Na
            majstrovstvách súťažilo 80 žiakov z 30-tich základných škôl a osemročných
            gymnázií.
            Najlepšie výsledky z našich žiakov dosiahol Samuel Kušion – 9. B, ktorý
            obsadil 4. miesto vo svojej kategórii a na 4. mieste sa umiestnilo aj družstvo
            mladších žiakov v zložení Alžbeta Dubrovčáková – 6. C, Dušan Závacký – 6. C
            a Terézia Staníková – 7. A . Družstvo starších žiakov v zložení Samuel Kušion – 9.
            B, Emma Matiková – 8. A a  Damián Jaroš – 8. B obsadilo 6. miesto. V prvej
            desiatke sa zhodne na 10. mieste vo svojich kategóriách umiestnili Dušan
            Závacký, Emma Matiková a Terézia Staníková.
            Strelci veľmi dobre reprezentovali našu školu, keďže sa naša škola
            v celkovom hodnotení medzi školami na Slovensku umiestnila na peknom 6.
            mieste.
            Súťažiacim za výsledky gratulujeme a tešíme sa na ďalšiu súťažnú sezónu.